Střípky z gymnázia

Celá GymTV se radila po deseti letech

,

V neděli 7. června nezela budova Gymnázia Příbram prázdnotou, jako tomu bývá jindy. Školní televize GymTV svolala externí poradu současných i bývalých členů, a to u příležitosti více než mimořádné – výročí deseti let založení školní televize.

Redaktoři se začali scházet kolem druhé hodiny odpoledne v prostorách školní jídelny. Těch, kteří už opustili GymTV i gymnázium, se nakonec nad očekávání sešlo více než těch, kteří tvoří redakci dnes. Díky této akci se také měli možnost poprvé setkat všichni šéfredaktoři, kteří se za dobu působení GymTV vystřídali. Konverzace rozhodně nevázla, mladší redaktory zajímaly zkušenosti a rady, ti odrostlí chtěli vědět, jak se pracuje v redakci dnes. Zúčastnili se také Lukáš Jungbauer a Barbora Černohorská, kteří stáli před deseti lety u zrodu školní televize a moderovali historicky první zprávy.

Celou akci oficiálně zahájil svým projevem strůjce projektu PhDr. Josef Fryš a následně promluvili všichni šéfredaktoři. Dalším bodem programu bylo promítání archivních zpráv, které vzápětí vystřídaly zprávy současné. Nesmělo chybět ani občerstvení, kterého bylo víc než dost. Celá akce skončila po páté hodině bleskem při společném focení.