Střípky z gymnázia

Basketbalový začátek na výbornou!

,

Jako každý rok, tak i letos se chlapci Gymnázia Příbram zúčastnili tradičního okresního kola turnaje v basketbale, kam si přišli změřit síly s ostatními týmy středních škol. Turnaj proběhl v úterý 7. listopadu na SPŠ Příbram a ZŠ pod Svatou Horou Příbram. Družstva byla rozdělena do dvou skupin, kdy tým Gymnázia Příbram byl přiřazen do skupiny B společně se Střední odbornou školou z Březnice a Obchodní akademií Příbram. Již od první minuty hry s březnickými soupeři bylo vidět, že proti velmi kvalitnímu a sehranému týmu Gymnázia Příbram nemá soupeř moc šancí. Důkazem byly dva jasné výsledky s vysokým bodovým rozdílem, kdy na tabuli po skončení skupinových utkání svítila čísla 48:3 a 48:5 pro „mančaft“ Gymnázia Příbram.

V semifinálovém duelu na tým gymnázia čekal dlouholetý rival SPŠ Příbram. Základní pětice hráčů vstoupila do utkání s velkou pohodou a vervou, proto po prvním poločase bylo již rozhodnuto. Rozdíl 30 bodů a končené skóre 41:11 poslalo hochy Gymnázia Příbram do finále, kde na ně ještě čekal tým Gymnázia pod Svatou Horou. Finálový zápas byl hodně vyrovnaný, ale v závěru hry tým našeho gymnázia „šlápl do pedálů“ a zdolal i soupeře z Gymnázia pod Svatou Horou a odnesl si tak 1. místo turnaje.

Hráči splnili očekávání trenéra pana učitele Mgr. Vocílky a postupují do krajského kola turnaje, které proběhne 21. listopadu v Poděbradech.

Gymnázium Příbram reprezentovali tito hráči: Oldřich Mokruša, Ladislav Petřík, Martin Horník, Matěj Novák, Martin Navrátil, Johan Králík, Adam Gross a Martin Riesz.

Hráčům blahopřejeme a přejeme mnoho úspěchu v krajském kole!