Střípky z gymnázia

Atletkám se dařilo

,

Atletické středisko Emila Zátopka v Houštce ve Staré Boleslavi hostilo ve středu 24. září krajské kolo středoškolského atletického poháru Corny. Jako vítězky okresní soutěže tam postoupily také dívky Gymnázia Příbram ve složení Veronika Hlaváčová, Jana Schejbalová, Barbora-Eva Eliášová, Iveta Fairaislová, Dominika Rozmajzlová, Michaela Větrovská, Eva Steinsová, Markéta Fiřtová, Monika Tranová a Lenka Petrášková a v konkurenci dalších škol včetně těch se sportovním zaměřením si nevedly vůbec špatně – obsadily totiž bronzovou příčku.

Soutěžilo se v bězích na 60, 200 a 800 metrů, skoku do výšky a dálky, vrhu koulí a štafetovém běhu. Prvenství získalo družstvo Gymnázia a SOŠ pedagogické Čáslav, druhé místo obsadily dívky z Gymnázia Beroun a třetí reprezentantky Gymnázia Příbram. Soutěže se zúčastnilo celkem 9 družstev a našim děvčatům patří za jejich úspěch poděkování a blahopřání.