Střípky z gymnázia

Anna Karenina na plátně

,

Stejně jako každou poslední středu v měsíci, tak i 29. ledna měli studenti přihlášení do školního Kinoklubu možnost zhlédnout zajímavý film – tentokrát podle stejnojmenného románu Lva Nikolajeviče Tolstého Anna Karenina.

Anna je manželkou vysoce postaveného úředníka carského Ruska, s kterým má malého syna Serjožu. Cestou do Moskvy za svým bratrem se ve vlaku seznámí s hraběnkou Vronskou a při té příležitosti i s jejím synem – charismatickým důstojníkem. V ten okamžik ale nikdo netuší, že z nevinného seznámení vzejde osudová láska, která napáchá mnoho škod. Mimomanželský vztah vdané ženy bohužel Rusko v 19. století nepovoluje, a tak se Anna postupně z nejlepšího místa petrohradské smetánky posouvá na okraj společnosti. Lidé jí opovrhují nejen kvůli její nevěře, ale také kvůli vztahu ke svému synovi, který byl svěřen do výchovy otce. Tím, že se vzdala svého dítěte, jako matka zklamala. Pod nátlakem společnosti a svých výčitek svědomí se rozhodne skoncovat se svým životem.

Anglický režisér Joe Wright vytvořil pro tento film tým složený ze skvělých herců, jako je Keira Knightley, Aaron Johnson, Jude Law a další.