Střípky z gymnázia

3. místo v basketbalu

,

29. ledna se na ZŠ Příbram Březové Hory sešlo několik týmů dívek kvůli soutěži v basketbalu. Mezi ně patřil i tým Gymnázia Příbram ve složení Pavla Valíčková, Lucie Čermáková, Viktorie Stašová, Týna Mai, Tereza Lísková, Barbora Vaďurová, Lucie Lakomá (všechny z tercie) a Helena Blažková (kvarta). Podporoval je Mgr. Bedřich Roth.

První zápas sehrálo Gymnázium Příbram s domácími; ten bohužel skončil prohrou.  Z porážky se ale dívky rychle vzpamatovaly. Dalšími soupeři se stala 2. ZŠ Dobříš, ZŠ Pod Svatou Horou a ZŠ Jiráskovy sady. Všechny týmy gymnazistky porazily, a druhé místo ve skupině jim zajistilo postup do finále.

Tam byla prvním protivníkem ZŠ Školní Příbram. Do poločasu byl zápas vyrovnaný, soupeř ale nakonec zvítězil. Přišel tedy souboj o třetí místo se ZŠ Rožmitál pod Třemšínem. I přes velkou únavu si dívky z gymnázia výhru nenechaly vzít. Po zápasu domácích se ZŠ Školní, který vyhráli hosté, převzaly pohár za krásné třetí místo.

Doufejme, že se naše basketbalistky shledají, i přes náročnost soutěže, v příštím roce a podaří se jim znovu získat krásné umístění.