Ve středu 8. června proběhl na Gymnáziu Příbram projekt, kterého se zúčastnily třetí ročníky, septima a sexta. Proběhlo zde šest velmi zajímavých přednášek, přičemž každý student měl možnost si vybrat to, co ho nejvíce zajímalo.
Přednášku o mezinárodní migraci v Česku a o integrační politice přijela studentům přednést RNDr. Eva Jánská, Ph.D., z katedry sociální geografie a regionálního rozvoje z Přírodovědecké fakulty UK. Workshop na téma „Co znamená, když lidé migrují?“, který byl založen na interaktivní prezentaci a hrách včetně konečného kvízu organizovala Barbora Tošnerová z Multikulturního centra v Praze. Autor knihy „528 dní v Pákistánu“ Libor Michvocík přijel poreferovat o zavádění odpadkové politiky v Kašmíru. Mgr. Jaromír Chalda, který půl roku studoval v KLDR, přijel pohovořit o těžkém údělu severokorejských obyvatel. O životě migrantů v ČR pak studenti besedovali interaktivní formou s Hanou Honzákovou a Janou Remenárovou z projektu InBáze. Na poslední přednášce pod vedením Dity Weinfurtové s názvem „Tajemný svět netopýrů“ měli studenti možnost seznámit se s pozoruhodnými vlastnostmi těchto tvorů a na závěr si prohlédnou živé, trvale handikepované netopýry.
Po skončení projektu se celé vyšší gymnázium odebralo do kina, kde studenti zhlédli švédský dokumentární film o středoškolských studentech v Číně. Tvůrci dokumentu čínské studenty provázeli po celý rok jejich studia před závěrečnými zkouškami a ukázali, jak výjmečný tlak na ně vyvíjí politika jednoho dítěte, ale i ostrá konkurence.