VideaZprávy

Zprávy: květen 2017

,

Zprávy 3. 5. 2017 — Výměnný pobyt německého bigbandu v Příbrami (00:45) – Výměnný pobyt projektu KES ze Southamptonu (03:56) – Školní kulturní akademie (06:28) — Jarní olympiáda (09:50) – Den proti kriminalitě (12:43) – Beseda o zahraniční politice (16:18) – Anketa: Přijímací zkoušky (17:41) – Vybrané akce na květen a červen (20:09)

Za všechny členy redakce GymTV, ale především za sebe jako jejího vedoucího, bych rád poděkoval moderátorům tohoto vydání našich zpráv, Adéle a Filipovi, za všechno, co v rámci svého působení ve školní televizi udělali a čeho dosáhli.

První jmenované především za naprostou spolehlivost a profesionalitu. Myslím, že je jedním z mála členů GymTV, možná vůbec jediným, na které jsem se nikdy nemusel rozčílit. Marně hledám důvod a marně vzpomínám na takovou situaci. Člověk, který ví, co chce, jak to chce, má věci zorganizované a připravené. A to přesto, že má spoustu dalších aktivit. A děkuju Ádě taky za důvěru, s níž šla do některých „podniků“, aniž si byla jistá, jak dopadnou: první moderování ve stoje (stála nepřetržitě tři hodiny bez hnutí na jednom místě), komentář a standupy při natáčení rekonstrukce Svaté Hory, vystoupení v angličtině na žofínské konferenci Evropské vysílací unie, moderování Zpráviček v ČT, vítězství v soutěži Videopohlednice z mého města…

Filipovi pak především za ochotu, s níž nám věnoval svůj podobně nabitý volný čas. Nikdy neodmítl, vždy byl po ruce a ochoten pomoct. Redaktorem byl od sekundy, ale až do kvarty trpělivě čekal na svou první větší šanci. Udělal si čas na natáčení o prázdninách, zachraňoval kolegy, když nestíhali, pomohl, když nikdo jiný nemohl, vždy byl nápomocný stěhovat techniku na ten či onen přenos nebo záznam. Stal se prvním režisérem a střihačem živého přenosu; a to hned rovnou při setkání školních televizí v Příbrami v roce 2015 – kolegové redaktoři si vzpomínají, s jak vytřeštěným výrazem jsme ho po pětihodinovém přenosu vyndali z komory u hudebního sálu:-) Jemu patří dík za několik vyškolených střihačů – poslední lekci školil den před maturitní písemkou z ruštiny.

Jako členové redakce GymTV máme řadu veselých vzpomínek, kterým se asi smějeme jen my, kteří známe kontext, a oba za ty čtyři, potažmo sedm let prošli i více či méně těžkými osobními chvílemi, ale vždy byli takoví, jak jsem je popsal. A já jako učitel jsem rád, že takové studenty u nás ve škole a v  redakci máme. Od obou se všichni můžeme v lecčems učit.

Za všechno vám děkuju a budu rád, když se budeme nadále setkávat.

Josef Fryš, vedoucí GymTV