Střípky z gymnázia

Vítězové fotosoutěže známi

,

Vítězové podzimní fotosoutěže GymTV s názvem Foťte podzim jsou známi. Online hlasování na stránkách školy skončilo v neděli ve 20 hodin a svými výsledky se tak přidalo k hlasování poroty. Výsledky však trochu zamotaly hlavy při rozdělování odměn.

V online hlasování i druhém hlasování, které provedla porota složená z vedení školy, části pedagogů a redakce GymTV, zvítězil příspěvek Lucie Růžičkové z 1.C Podzim v zámeckém parku.

Lucie jako odměnu dostane možnost týdenní amnestie v ústním zkoušení.

Podzim v zámeckém parku. Lucie Růžičková (1.C). 1. místo podle hlasování poroty i návštěvníků webu

Obě hlasování probíhala během prosince po uzávěrce soutěže, která byla 30. listopadu, anonymně. Sešlo se několik desítek příspěvků, z nichž dvacet postoupilo do užšího výběru.

„Za všechny je potřeba všem zúčastněným poděkovat. Řada příspěvků byla velmi kvalitních, kompozičně vydařených a mnoho jich mělo skvělou atmosféru, nápad, příběh a vtip. Zvlášť bych vyzdvihl přínos Jana Hotového ze 3.A, který byl naším nejčastějším přispěvatelem,“ podotknul Josef Fryš, vedoucí GymTV.

Na druhé místě v online hlasování skončil dlouho vedoucí příspěvek Petry Černé a Terezy Vlčkové ze sexty a třetí shodně Let Me Go Adély Bláhové ze 3.C a Sotva vyjde, zapadá Jana Hotového ze 3.A. Stříbrnou pozici podle poroty obsadila už zmiňovaná Let Me Go a třetí Podzimní elegance Barbory Tiché z kvinty.

Díky tomu, že v obou způsobech hlasování zvítězil stejný příspěvek, má soutěž jednoznačného vítěze. Ceny jsou však dvě, pro vítěze online hlasování a vítěze podle poroty. Organizátoři tedy udělí  i menší cenu pro druhé místo. Druhá místa jsou však pro změnu dvě, a to pro tři autory. Odměněna tedy budou obě druhá místa, a to čtyřmi dny amnestie od ústního zkoušení: plné čtyři dny pro Adélu Bláhovou a po dvou dnech pro Petru Černou a Terezu Vlčkovou. I navzdory složitým počtům věříme, že hlavní motivací autorů bylo vytvořit zajímavá díla a nikoliv vyhrát amnestii.

Bez názvu. Petra Černá a Tereza Vlčková (sexta). 2. místo v hlasování online.
Let Me Go. Adéla Bláhová (3.C). 2. místo dle poroty a 3. místo v online hlasování
Podzimní elegance. Barbora Tichá (kvinta). 3. místo podle poroty.

Všem účastníkům velmi děkujeme za jejich příspěvky a odměněným blahopřejeme. Tato soutěž rozhodně nebyla poslední, kterou pro studenty GymTV připravila. Už na přelomu roku bude vyhlášena další. Těšte se!

Souhrn odměněných autorů:
Lucie Růžičková (1.A): Podzim v zámeckém parku (5 dnů bez ústního zkoušení)
Adéla Bláhová (3.C): Let Me Go (4 dny)
Petra Černá a Tereza Vlčková (sexta): bez názvu (2+2 dny)