Umění má spoustu tváří, je druhem sebeexprese a pro každého znamená něco jiného. Může být malou kresbičkou v sešitě, obrazem od největších mistrů, písničkou, kterou si poslechneme při cestě autobusem, operou, básničkou, čímkoliv, co v nás vyvolává emoce. Zkrátka nás provází každým dnem na každém kroku. Naproti mu 30. května vyrazil druhý ročník gymnazistů do Prahy.
Studenti, kteří si zvolili hudební výchovu, navštívili divadlo VILA Štvanice. Zde zhlédli divadelní představení Dvě komedie v komedii. Tato hra byla původně uvedená v roce 1623 na benátské slavnosti Festa dell Sensa. V rámci hlavní zápletky se odehrají ještě další dvě samostatná představení a díky tomu je doslova divadlem v divadle.
Výtvarně zaměřeným studentům patřilo čtvrté patro Národní galerie a výstava s názvem Umění dlouhého století. Nejedná se však o to francouzské, ale o to, které vzniklo se Společností vlasteneckých přátel umění roku 1796. Právě z tohoto data a o tři století dál pochází veškeré exponáty této výstavy. Více než čtyři sta padesát děl od sto padesáti autorů pojí tři hlavní témata: Člověk, Svět a Ideje. Nalezneme zde vlastní podobizny, rodinné i oficiální portréty, obrazy z kaváren, rušné městské bulváry, jarní krajinky či horská jezera, díla s náboženskou a nebo mytologickou tématikou a další. Mezi nejznámější umělce expozice patří Josef Mánes, Pablo Picasso, Josef Navrátil, Bohumil Kubišta, Antonio Canova a Gustav Klimt. A protože i gymnazisté mají uměleckého ducha, vypracovali tematické listy, které poté probrali v hodinách výtvarné výchovy.
foto: Jana Komárková (2.C), Mgr. Božetěch Burda, Mgr. Miloslava Šmolíková, Mgr. Světlana Hlaváčová