Střípky z gymnázia

Turnaj ve hře Brawl Stars

,

Brawl Stars je mobilní hra založená na herním žánru MOBA (Myltiplayer open battle arena) a střílečka z pohledu třetí osoby, kde je přes osmdesát postaviček, za které se dá hrát. Je to taky hra, která je velmi oblíbená mezi studenty, a to natolik, že v ní dva studenti kvinty Matěj Barášek a Adam Zápotocký uspořádali turnaj.

Ten probíhal na chodbách gymnázia od 25. dubna. Každý tým se skládal ze tří hráčů, kteří bojovali v různých módech, za které se snažili dostat co nejvíce bodů. Vždy proti sobě soupeřila dvě družstva a to, které mělo více bodů poustoupilo do dalšího kola. Celkem se do turnaje zapojilo 21 týmů neboli 63 hráčů napříč gymnáziem. Po dlouhých bojích zvítězilo družstvo skoro nejmladších hráčů ze sekundy s názvem seKUNDA A: Kryštof Barášek, Lukáš Vlasatý a David Čapek, kteří vyhráli titul nejlepších hráčů na gymnáziu a taky 200 Kč. Na stříbrné pozici skončili opět kluci ze sekundy a primy Felície Šimon Volf, Šimon Bárta a Dan Choura. Bronzové místo obsadil tým Naolejovaný černoši z kvinty: Šimon Pánek, Vojtěch Telenský a Jan Homolka.

Veškerá komunikace probíhala na Discord serveru, studenti si sami tvořili jména i loga týmů, v kterých se následně domlouvali hrací strategie.