Střípky z gymnázia

Třikrát zlato v kraji

,

V průběhu jara proběhla krajská kola nejrůznějších tematických olympiád. Gymnazisté byli úspěšní nejen v humanitních předmětech, ale i v těch přírodovědných. Škola má díky nim na svém kontě tři pomyslné zlaté medaile.

Nejlepší výsledek ze studentů Gymnázia Příbram získal ve fyzikálním klání Martin Tomek z kvarty. Krajské kolo vyhrál. U této kategorie není možné poměřit síly s konkurenty z celé republiky, a tak gymnazista získal nejlepší možný výsledek.

Stejný úspěch zaznamenala škola i v biologii. Kateřina Fialová (sexta) zvítězila nejprve v okresním a pak i v krajském kole. Stejně jako ve fyzikální olympiádě – i tady jde o nejlepší možný výsledek.

Do krajského kola matematické olympiády se dostalo hned několik gymnazistů. Každý soutěžil v jiné kategorii. Nejúspěšnější byl Matěj Mach (septima), který porazil všechny konkurenty, a pomyslně tak vystoupal na nejvyšší stupínek vítězů. Matěj Pánek (kvinta) skončil mezi svými vrstevníky sedmý a Martin Hrubec (sexta) obsadil devátou pozici.

V krajském kole zeměpisné olympiády získala primánka Terezie Juhosová 10. místo.

Bonifác Smíšek (sexta) poměřil své chemické znalosti i schopnosti s dalšími 33 studenty ze Středočeského kraje a skončil sedmý. V odlišné kategorii (ale také mezi 33 konkurenty) obsadil ještě Martin Zvolánek (kvarta) deváté místo.

Všem úspěšným gymnazistům děkujeme za reprezentaci a přejeme, aby uspěli i v dalších letech a aby neopadlo jejich nadšení do přírodních věd.

Ilustrační foto: pixabay.com