Střípky z gymnázia

Tercie v institutu

,

V úterý 16. dubna vyrazila skupina francouzštinářů z tercie pod vedením Mgr. Veroniky Šedivé odhalit zákoutí Francouzského institutu v Praze. Cílem bylo seznámit se s Francouzským institutem a prozkoumat, co vše nabízí pro studium francouzského jazyka, a rozšířit tak v daném oboru své obzory.

Prohlídka byla vedená zkušenou paní knihovnicí, která nám pomohla odhalit všechny taje této zajímavé budovy. Nejdříve jsme si prohlédli výstavu fotografií a krátkých videí Kruhové zříceniny v Galerii 35, poté jsme zamířili do frankofonní mediatéky s ohromným množstvím francouzských knih, periodik, audio i video nahrávek. Rovněž jsme se seznámili s nabídkou kurzů francouzštiny, nakoukli jsme také do knihkupectví nabízejícího klasické i současné romány, noviny, časopisy, slovníky a zbyla i chvilka času, abychom nasáli tu pravou francouzskou atmosféru v Café 35. Příjemné dopoledne studenti zakončili připojením se ke Klubu frankofilů našeho gymnázia a zhlédnutím historického filmu La Princesse de Montpensier v Kině 35, samozřejmě ve francouzském znění s českými titulky.

Návštěva Francouzského institutu v Praze ukázala začínajícím francouzštinářům další možnosti pro studium a věříme, že nebyla poslední.