Střípky z gymnázia

Tajemný hrad v Karpatech

,

Jeho tajemství a možná ještě víc odhalili žákům nižšího gymnázia herci jako např. Jiří Vojta v roli hraběte Teleka nebo Martin Dusbaba v roli hraběte Gotze.

Na naší planetě jsou místa tajemná a lidé ještě tajemnější. Jules Verne zasadil svůj dobrodružný román do Karpat. Právě sem zavítá na své cestě svéráznou východní Evropou hrabě Telek a na své pouti potká řadu podivínů a ještě více překážek a záhad. Tou největší bude hrad v Karpatech a jeho záhadní obyvatelé, jejichž tajemství přijdou na kloub světoznámí dobrodruzi – tentokrát s typickým českým humorem, v parodickém duchu a s operní árií na rtech. Zdánlivě neohrožený hrabě Telek, jeho světem protřelý sluha Roczko, starosta vesnice Verst, jeho žena Hanelore, její siamské dvojče Nadja, starostova němá dcera Miriota, její nastávající manžel lesník Ruprt, krásná pěvkyně Stilla, tajemný baron Gortz a šílený vynálezce Orfanik, to jsou hlavní postavy této komedie.

Na představení divadla Antonína Dvořáka se vydají i žáci vyššího gymnázia, a to 23. listopadu, kdy je čeká známý titul A. P. Čechova Višňový sad.

foto: Ivo Mičkal, divadlo Antonína Dvořáka Příbram