Střípky z gymnázia

Středoškolský atletický pohár

,

Ve čtvrtek 22. 9. se uskutečnilo první kolo atletického středoškolského poháru. Okresní kolo se pořádalo na běžecké dráze na pracovišti Legionářů. Soutěžilo se v sedmi disciplínách: dívky – 60 m, 200 m, 800 m, 4×200 m, výška, dálka, koule 3 kg; chlapci – 60 m, 400 m, 1500 m, 4×200 m, výška, dálka, koule 5 kg. Během dopoledních hodin se závodilo a odpoledne bylo vyhlášení výsledků. Studentům gymnázia se okresní povedlo a skočili na prvních příčkách.

O týden později, 5. 10., proběhlo krajské finále v Kolíně, kde se jim též dařilo: chlapci skončili na 2. místě a dívky zvítězily. Obě družstva postoupila do republikového kola, které se konalo v Břeclavi. Ze 16 týmů zde hoši obsadili 11. a dívky 5. místo.

Gymnázium reprezentovalo celkem 11 chlapců a 12 dívek. Někteří jsou již zkušení atleti, pro jiné to byla první zkušenost. Všem gratulujeme a děkujeme za jejich výkony.

Kompletní výsledky jednotlivců, družstev i jednotlivých závodů naleznete zde.