Střípky z gymnázia

Sportovci na radnici

,

Letošní rok se našim studentům velmi dařilo a vybojovali mnoho sportovních úspěchů, a to nezůstalo bez povšimnutí.  Ti nejmladší v rámci přijetí reprezentantů atletického klubu SK Sporting vedením města navštívili ve středu 15. listopadu radnici. Tam jim pogratuloval starosta Jindřich Vařeka spolu s místostarostou Václavem Švendou. Během návštěvy padlo i přání, aby Příbram do budoucna měla svůj atletický stadion.

Zúčastnilo se 30 mladých a nadějných atletů a mezi nimi právě i studenti Gymnázia Příbram Matěj Mach a Michal Maršík z primy, Tereza Placatková, Petr Švarc, Veronika Dandová ze sekundy, Matěj Sivák, Filip Telenský a Veronika Petříková z tercie.

Všichni jsou členy sportovního klubu SK Sporting Příbram a trenéry jsou Kateřina Chrastinová a Mgr. Petr Vocílka.

Klub vznikl v roce 2003 a v poslední době zaznamenává stále více úspěchů. Svěřenci tohoto klubu, kteří trénují především na venkovním hřišti Gymnázia Příbram a ve vnitřních prostorách ZŠ Školní, reprezentovali Středočeský kraj na Olympiádě dětí a mládeže v Brně. 10 z nich reprezentovalo Středočeský kraj na mezinárodním utkání ve Vlašimi, které bezkonkurenčně vyhráli.

Sportovcům přejeme spoustu dalších úspěchů na republikové i mezinárodní úrovni.

foto: Pavlína Svobodová, tisková mluvčí MÚ Příbram