Střípky z gymnázia

S novináři z celé Evropy

,

Zástupci GymTV a jilemnické TV Krkonoše se v úterý 11. listopadu zúčastnili 9. výroční konference EBU v Praze na Žofíně.

Setkání hostila Česká televize a na dvoudenní konferenci se sjeli zástupci televizí z celé Evropy sdružených v rámci Evropské vysílací unie (EBU). Ta je zastřešujícím orgánem většiny evropských veřejnoprávních televizí v oblasti výměnné sítě pořadů či akvizice práv na sportovní události. Na Žofíně si zástupci takových značek jako třeba britská BBC, německá ARD a ZDF, italská RAI či rakouská ORF vyměňovali zkušenosti v oblasti zpravodajství a jedna část byla také věnována dětskému zpravodajství. Televize z Německa, Dánska, Holandska a České republiky tu prezentovaly svoji tvorbu a součástí byla také diskuze o vztahu dětí a teenagerů ke zpravodajství. Právě v této diskuzi vystoupili před stovkou zástupců z více než dvaceti zemí redaktoři obou pozvaných školních televizí, aby ukázali svůj pohled na zpravodajství. Podle ohlasů pohled mladých na témata, která je zajímají nebo naopak nudí, přinesl zajímavou konfrontaci s tvůrci „dospělého“ zpravodajství.

Reportáže České televize z akcí včetně rozhovorů se zástupci školních televizí si můžete prohlédnout v rámci pořadů Události a Zprávičky.

ada1 ada2