Střípky z gymnázia

Optimalizace jde do další fáze

,

Záměr slučování příbramských gymnázií postoupil do další fáze. Na svém zasedání o něm bude 29. března jednat a rozhodovat krajské zastupitelstvo. Mezitím  středočeská hejtmanka Petra Pecková obdržela petici proti slučování, na níž je 1931 podpisů. S hejtmankou a radním Středočeského kraje pro oblast vzdělávání a sportu Milanem Váchou jednali online zástupci studentů Gymnázia pod Svatou Horou a pedagogové téhož gymnázia vyzvali v otevřeném dopise středočeského radního Václava Švendu k podpoře v rámci koalice. O záměru jednal také výbor pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Středočeského kraje.

Ve středu 17. března od 16 hodin bude záměr slučování radní Milan Vácha vysvětlovat příbramskému zastupitelstvu. Veřejnost se může zúčastnit prostřednictvím online přenosu a otázky bude možné pokládat prostřednictvím tiskové mluvčí města na emailu eva.svehlova@pribram.eu.

Už v únoru připravila vedení obou škol harmonogram slučování, který předpokládá zachování obou studijních programů Gymnázia pod Svatou Horou i v nástupnické organizaci.