Střípky z gymnázia

Křížková a kolečková výprava začíná

,

Jedna z nejtradičnějších studentských her jsou piškvorky. A právě v těch se soutěžilo 7. listopadu na Gymnáziu pod Svatou Horou. Ozbrojeny propiskami na turnaj vyrazily i čtyři týmy z Gymnázia Příbram, Legionářů.

Všem se povedlo úspěšně postoupit ze skupin do čtvrtfinále. V tom se v bratrovražedném boji setkaly týmy Nevím Kámo (Stanislav Kamenický, Luboš a Vít Gardoňovi, Karel Kraus a Jaroslav Zíval) a Rypouši (Jakub Řezníček, Irena Čandová, Natálie Melicharová, Karolína Šefránková a Viet Tran), ze kterého vyšli vítězně Rypouši po dramatickém rozstřelu probíhajícím za doprovodu opery Carmina Burana. Týmy Křižáci (Vojtěch Ježek, Vojtěch Bešťák, Jan Hlaváč, Jan Oravský a Karel Walenka) a HugsandKisses (Barbora Gorylová, Šimon Dlouhý, Daniel Tran, Martin Polák a Matěj Rozmajzl) úspěšně vybojovaly svá čtvrtfinále.

V semifinále tedy byly zastoupeny tři týmy z gymnázia, zatímco čtvrtý skončil na děleném pátém místě. V prvním semifinále se střetli HugsandKisses s týmem Gymnázia pod Svatou Horou. Z duelu vyšli vítězně domácí, aby se utkali s Křižáky. Ti porazili Rypouše a poslali je do boje o třetí místo. V tom Rypouši porazili HugsnandKisses. Už před velkým finále obsadily týmy z gymnázia třetí, čtvrté a dělené páté místo. Závěr turnaje byl ve znamení boje mezi gymnázii, ze kterého vyšli vítězně Křižáci, a kvalifikovali se tím do krajského kola.

Soutěž PIšQworky zaujímá čím dál tím více soutěžících, a tak se můžeme další rok těšit na ještě napínavější zápasy.