Střípky z gymnázia

GymTV spolupracovala na filmu o partnerství měst Příbram a Hoorn

,

Partnerská města Příbram a Hoorn slaví 25 let spolupráce. Právě nizozemský Hoorn také v minulém týdnu hostil slavnostní setkání zástupců obou měst. Jeho smyslem bylo připomenutí dosavadního partnerství a navazování a upevňování nových kontaktů. Během slavnostního večera, na němž se setkali také starostové obou měst, měl premiéru i společný nizozemsko-český film. Ten je připomínkou spolupráce obou měst od roku 1992 a je složen ze vzpomínek a postřehů osobností z Příbrami a Hoornu z různých oblastí života: od představitelů samosprávy, přes zástupce oblasti školství, kultury, zdravotnictví až po hostitelské rodiny.

„Holanďané nás na konci loňského roku požádali o natočení asi deseti rozhovorů s tím, že oni natočí ty své a pak z toho dají dohromady film,“ vzpomíná vedoucí GymTV Josef Fryš a dodává: „Protože původní termín setkání připadal na duben, museli jsme docela spěchat, takže proto jsou všichni čeští respondenti natáčeni v zimě a někteří i ve sněhu. Následně jsme vše sestříhali, přeložili a poslali Holanďanům. Pak se termín návštěvy posunul o půl roku, Holanďané mezitím dotočili a přeložili svoje příspěvky a celý snímek tak měl premiéru až teď.“

Součástí pobytu v Hoornu byly také návštěvy partnerských institucí. Zástupci Gymnázia Příbram z řad školní televize GymTV, kteří Hoorn navštívili na pozvání holandských partnerů, tak strávili jeden den na místním gymnáziu. Podívali se do hodin a diskutovali o nadcházející spolupráci mezi oběma školami.

Na společný film se můžete podívat níže.