Střípky z gymnázia

Achtung! Mord na Waldorfské

,

„Napětí v místnosti by se dalo krájet. Sleduji vyhrocenou situaci před sebou. Služka hystericky vzlyká. Zbytek osazenstva je v šoku. Všichni hledíme na nehybné tělo. Samuel Ratchett je mrtev.“
– Adéla Vaňáčová 3.A, svědkyně trestného činu

Neznámý pachatel zavraždil ve čtvrtek 8. února muže v expresním vlaku: přímý spoj Waldorfská škola – Orient. Na případu pracuje nejlepší z nejlepších – detektiv Hercule Poirot, který ještě na místě shromažďuje důkazy. Vyslýchal hlavní podezřelé, německé studenty Waldorfské školy ve Würzburgu (12. třídy lycea), kteří na pódiu skvěle ztvárnili světoznámou detektivku v německém jazyce. Dalšími svědky byli i studenti německého jazyka Gymnázia Příbram ze třetího ročníku. Ti seděli v hledišti s Mgr. Pavlou Karasovou a Mgr. Václavou Reissmüllerovou. Jejich cílem bylo zhlédnout divadlo v rámci studia německé kultury. Studenti i učitelky gymnázia jsou v tuto chvíli mimo hlavní podezření.

S ohledem na probíhající vyšetřování vám nemůžeme poskytnout žádné další informace. Podrobnosti k případu naleznete v knize Vražda v Orient expresu od Agathy Christie.

Foto: Mgr. Pavla Karasová