Střípky z gymnázia

33:2. Skóre po řádění futsalistek Gymnázia Příbram v Benešově

,

Po úspěchu v okresním kole se tým děvčat Gymnázia Příbram vydal na kolo krajské. Ihned po příjezdu se losovalo, který tým bude s kým hrát. První zápas hrála naše děvčata se svými vrstevnicemi ze Sedlčan, které holky porazily už v okresním kole výsledkem 7:0. I proto se od nich očekávala další výhra. Dívky byly samozřejmě nervózní, nechtěly podcenit soupeře, a proto hned jak rozhodčí odpískal začátek, děvčata vlétla do zápasu neuvěřitelným tempem. Ani se neohlédla a byl konec s výsledkem 8:1, děvčata se radovala, ale věděla, že pořád nemají nic jistého.

Čekalo se tedy na další soupeře, kterými byli domácí z Benešova. Jelikož děvčata sledovala hru domácích při předchozím zápase, věděla, co by na soupeřky mohlo platit. Ze začátku se s tím holky skutečně rvaly, ale poté Aneta Dědinová (4.C) otevřela skóre a už to tam padalo. Konečný výsledek: 5:1. Důležitý byl výkon brankářky Lucie Hrnčířové (4.C), která zazářila svými zákroky, i když je v bráně nováčkem, a za celý turnaj vytahovala z brány míč jen dvakrát. Úžasně byla sehraná dvojčata Veronika a Iveta Císařovy (obě 4.C) s Veronikou Pilouskovou (4.B), které také přispěly svými góly k výhrám.

V posledním zápase se děvčata potkala s obchodní akademií Vlašim. Vlašimská děvčata přišla na plac s vyděšeným výrazem, protože věděla, že proti našim holkám nemají šanci. Góly padaly do sítě minutu za minutou. Na konci prvního poločasu, kdy stav byl 13:0, už si děvčata dávala přednost, a tak si nakonec zastřílely i nejmladší z týmu Natálie Pihávková (2.B) a Lucie Černohorská (2.C) . Ve tvářích nešťastných futsalistek z Vlašimi bylo znát, že se trápí a že už chtějí, aby zápas skončil. Konečný výsledek proti utrápeným vlašimským děvčatům byl 20:0 a naše futsalistky mají další kolo jisté.

Děvčata zazářila a předvedla, co dokážou pod vedením pana profesora Bedřicha Rotha. Jak sám říká, děvčata mu udělala velikou radost. Doufáme, že i v dalším kole budou mít na účtu samé výhry a budeme jim držet palce.