Střípky z gymnázia

150 let gymnázia: kdy, co, kde

,

Hlavní část oslav 150 let příbramského gymnázia vypukne už tento víkend. Zde jsou organizační informace k víkendovým oslavám krok po kroku.

Slavnostní zahájení oslav a vernisáž výstavy proběhne za účasti pozvaných hostů z řad bývalých pedagogů, ředitelů příbramských škol, zástupců zřizovatele a samosprávy a dalších institucí v pátek v 10 hodin.

Veřejnosti se pak škola otevře v sobotu a v neděli mezi 10. a 16. hodinou. Zájemci – absolventi (ať už samostatně, nebo v rámci setkání bývalých tříd), ale i veřejnost – si mohou prohlédnout současnou budovu v ulici Legionářů, kam se také soustředí hlavní část oslav. V učebnách budou přítomni současní učitelé, ale v sobotu po 10. hodině také někteří bývalí pedagogové školy. Zájemci si budou moci prohlédnout výstavu, kterou škola ke 150. výročí připravila, a zakoupit Almanach Gymnázia Příbram 1871-2021 a knihu o současné škole Gymnázium Příbram 2021, publikace, které vyšly ke 150. výročí školy. Podívat se budou moci také na vysílání, které k výročí připravila školní televize GymTV.

Ve stejný čas bude také možné navštívit historické budovy v Jiráskových sadech, tedy dnešní SZŠ a VOŠ Příbram a ZŠ Jiráskovy sady.

Školu bude možné navštívit také později – až do vánočních prázdnin, kdy skončí výstava 150 let gymnázia,  a to ve všední dny a po předchozí domluvě i během víkendů. Veškeré informace naleznou zájemci na webu gympb.cz/150.