Střípky z gymnázia

Věda v Plzni

,

Den bez učení, ovšem přispat si nikdo nemohl. Už před sedmou hodinou se kvarta a kvinta spolu s paní učitelkou Štěpánkou Očenáškovou, Libuší Chvostovou a panem učitelem Karlem Heřmanem sešli na nádraží. Rozhodli se zpříjemnit si poslední týdny školy v roce 2018 a věci, které znají jen teoreticky z hodin vyzkoušet i prakticky. 11. prosince nastoupili na vlak a vydali se do Plzně.

Někteří poprvé, někteří poněkolikáté, ale každý z nich se ten den podíval do Techmánie. Tam si každý našel to své. Někoho zajímala optika, někdo celou dobu strávil i motoru a někoho zaujala zdravá výživa a správné stravování. Možnost jako moderovat počasí, postavit bazén nebo zahrát si na roznášku pizzy se nenaskytne každý den. Stejně tak jako přednáška o tekutém dusíku, kterou někteří ze studentů zhlédli. Ti, kterým zbyl čas, mohli navštívit i 3D planetárium.

Než se vydali na cestu domů, šli se naladit na vánoční atmosféru na vánoční trhy. Byla možnost dokoupit poslední dárky nebo si dát jeden z tradičních trdelníků.