Střípky z gymnázia

Ve slovenských oblacích

,

Předposlední týden školy byl pro některé studenty z prvního, druhého a třetího ročníku náročný. Výzvou pro ně však nebylo zkoušecí období, ale jejich vlastní fyzická kondice. Desítky nádherných výhledů a sto kilometrů v nohách. Studenti vyrazili do Nízkých Tater na Slovensku.

Účastníci exkurze se drželi Evropské dálkové trasy E8, která je zavedla k zajímavým přírodním úkazům. Zažili blízké setkání s kamzíky, ale také s jedovatou zmijí. Spatřen byl dokonce vlk.

Šestnáctičlenná skupinka, doprovázená učiteli Petrem Vocílkou a Filipem Součkem, poznávala nejen samotnou krajinu. Součástí výletu bylo i seznamovaní se s kulturou, a to především prostřednictvím hudby a učení se základů slovenštiny.

Polévky, lečo s klobásou, brambory nebo ovesná kaše, to byly pokrmy, které si výletníci sami uvařili či připravili, společně s pitnou vodou ze studánky.

Kam složit hlavu, to se ukázalo jako nepodstatná překážka, poněvadž studentům po dlouhých slunečných dnech skutečně nezáleželo na tom, kam se uchýlit ke spánku.

Účastníci mají dle jejich vlastních slov z výletu dobrý pocit, jako by se vrátili s „vyčištěnou duší“. Prožili vyčerpávající, ale krásný týden.