Střípky z gymnázia

Vánoce jsou tady

,

Ve foyer ozdobený stromeček a připravení pedagogové Gymnázia Příbram s vánočními písněmi, o pár pater výše radostné obličeje, které právě rozbalily své dárky a do toho spousta cukroví. Vánoční atmosféra se dostavila na Gymnázium Příbram.

Poslední den před prázdninami se nesl už v tradičním duchu. Nejdříve se všichni sešli ve svých třídách, kde došlo k předání dárků a popřání krásných svátků. V deset hodin se potřinácté rozezněly celou školou hlasy všech učitelů Gymnázia Příbram. Nástrojů se opět chopilo muzikantské trio Gymnázia Příbram Mgr. Miloslava Šmolíková, Mgr. Daniel Kříž a Mgr. Petr Vocílka. Těm dopomáhali ještě někteří hudebníci z řad studentů. S celým sborem písně opět secvičila Mgr. Hana Štufková. Pedagogové sklidili velký potlesk a popřáli tím studentům krásné a hlavně odpočinkové Vánoce.

Oproti minulým rokům přibylo jedno překvapení. Třída 1. A, jejíž třídní je Mgr. Libuše Fořtová, si pro své spolužáky přichystala německou a verzi vánoční klasiky – Tiché noci. Prvákům patří poděkování za odvahu a především za pěkné vystoupení.

A poté už zbývalo jen posbírat všechny dárky, rozloučit se s kamarády a vydat se na zasloužené vánoční prázdniny. Do školy se znovu půjde 3. ledna, tak ať do roku 2018 vstoupíme správnou nohou. To platí zejména pro studenty maturitních ročníků.