Střípky z gymnázia

V online soutěži se dařilo němčinářům i angličtinářům

,

Tradiční mezinárodní jazykové online soutěže Best in Deutsch a Best in English, které probíhají na podzim a kterých se gymnazisté pravidelně účastní od jejich vzniku, odtajnily své letošní mezinárodní žebříčky a účastníci tak mají jasno, jak dopadli nejen ve školním srovnání, ale i napříč republikou a dokonce i v mezinárodním měřítku.

Soutěže Best in Deutsch se na gymnáziu zúčastnilo téměř 20 studentů vyšších ročníků. Studenti soustředěně řešili  60minutový on-line test, kde dosahovali body za správné porozumění čtenému i slyšenému cizojazyčnému textu a správně dosazovali slova či fráze do textů. Letošního kola soutěže se celkem zúčastnilo 243 středních škol a  3052 studentů z 11 států.

Největší zastoupení studentů, potažmo středních škol, bylo z České republiky (167), dále pak Slovenska (31) a Chorvatska (31), dále se zúčastnily školy z Maďarska (4), Estonska (3), Lotyšska, Litvy, Polska, Španělska, Slovinska a Bosny a Hercegoviny po jedné škole.

Gymnázium Příbram se v mezinárodní konkurenci umístilo celkově na 26. místě z 243. Mezi středními školami v ČR obsadilo 11. místo. Naší nejlepší studentkou se stala Marie Zajíčková ze 4.B, která obsadila celkově krásné 26. místo v mezinárodním pořadí.

Mezi angličtináři soutěžilo 21 110 účastníků z 922 středních škol a 30 států. V rámci České republiky pak 8423 studentů z 341 škol. Mezinárodní vítězka je z Estonska a nejlepší české umístění registrujeme na 6. místě. Ze studentů Gymnázia Příbram si nejlépe vedli Lukáš Brůna z oktávy, který v českém pořadí obsadil 106. místo, a Veronika Fedasová ze 4.B. Ta se mezi českými studenty umístila 168.

Mezi výsledky škol zaujme čtvrtá pozice Gymnázia Příbram ve Středočeském kraji (z 28). V národním srovnání pak škola obsadila 61. příčku.