Střípky z gymnázia

Studenti z Lachendorfu v Příbrami

,

Média. Téma letošního výměnného pobytu českých studentů z Gymnázia Příbram a německých studentů z Lachendorfu. Ten se uskutečnil od 5. do 10. února. Zapojilo se do něj třináct českých studentů pod vedením paní učitelek Václavy Reissmüllerové a Pavly Karasové a dalších 13 studentů německých a jejich učitelé Mathias von Rabenau a Simone Dannenfeld.

Hned druhý den po příjezdu si všichni přítomní prohlédli školu. Navštívili redakci a studio školní televize GymTV a němečtí studenti si zkusili zasednout do českých lavic. Někteří učitelé se pokusili přizpůsobit a výuku provedli v angličtině. V rámci poznávání Příbrami vyrazila také celá skupina na Svatou Horu. Tam pro ně byla připravena prohlídka v němčině.

Další dva dny byly věnované Praze. Tam zamířili studenti do Goethe Institutu, kde pro ně byl přichystaný zajímavý program spojený s poznáváním Prahy. Poté se všichni vydali královskou cestou na Pražský hrad. V rámci tématu média navštívili žáci Český rozhlas. Poté se přesunuli na Žižkovskou věž, kde si prohlédli Prahu z 93 metrů.

Předposlední den patřil prezentaci projektu. Studenti při ní zhodnotili celý pobyt. Zavzpomínali také na ten loňský. Projekt nabídl žákům nejen krásné zážitky, ale i nová přátelství.

Výměnný pobyt byl realizován za podpory Česko-německého fondu budoucnosti.