Střípky z gymnázia

Sport distančně

,

Jít ven do přírody a zvednout se od počítačů – to byl hlavní cíl výzvy z tělesné výchovy. Tu si pro studenty v době distanční výuky připravil kabinet tělocviku. V období mezi 19. prosincem a 15. lednem plnili studenti čtyři úkoly. Každý žák všechny aktivity zaznamenával do svojí prezentace, kterou poté odevzdal.

V první výzvě bylo za úkol určit si nějaký cíl. Mezi ty nejzajímavější výsledky u děvčat patří například 25 km skate na běžkách, který zvládla Natálie Fraňková (2.C). Dále Ema Vondráková (2.A) byla 10 minut v planku. Nebo Anna Fišerová (4.B), která se každý den otužovala, vydržela v ledové vodě v lomu 3 minuty a 15 vteřin. U chlapců bylo zajímavé třeba to, že David Bálek (sexta) udělal celkem 1000 kliků za den. Dále pak Lukáš Landsperský (4.C) uplaval 225 metrů v ledové vodě. Nebo Marek Zatloukal (septima) zvládl 100 shybů za 28 minut a 13 vteřin.

Druhým ze čtyř úkolů bylo zdolání vrcholu. Žádoucí bylo převýšení alespoň 100 metrů. Hodně se jednalo o vrcholy v Brdech. Například Eliška Kopecká (kvarta) zdolala 9 brdských osmistovek. Valentýna Jarošová (2.A) vystoupala na šumavský Everest, tedy Knížecí Stolec, s převýšením 537 metrů. U chlapců se Filip Martinkovič (septima) a Adrian Smrček (3.A) vydali až na Sněžku. V tomto úkolu nechyběly ani výstupy na příbramské haldy.

V předposlední výzvě se měli studenti po dobu 14 dnů sledovat. A poté do prezentace zapsat, jaké sportovní aktivity dělali. Podle jednoho z organizátorů Petra Vocílky se vždy jednalo o mix různých aktivit. Nejvíce ho ale zaujalo zaměření se na zlepšení v jednom sportu. Někteří studenti na sobě opravdu pracovali a dosáhli neuvěřitelných výkonů.

V posledním úkolu se měli žáci dívat na nějaký televizní zápas či utkání. Nejvíce sledované bylo hokejové mistrovsví světa do 20 let a pak různé fotbalové zápasy. Nechybělo ani krasobruslení, biatlon nebo soutěžní tanec.

Kabinet tělocviku se dohodl s vedením školy, že studenti budou z tělesné výchovy na vysvědčení klasifikovaní. Petr Vocílka ještě dodává: „Touto výzvou jsme se dostali k nějakým výstupům, které jsme mohli ohodnotit. Speciálně se pak ještě zhodnotí úkol výstup na vrchol. To bude ale těžké, protože se sešlo více výjimečných výsledků.“