Střípky z gymnázia

Rok úspěchů oceněn na Kraji

,

V pondělí 18. prosince se skupina studentek v doprovodu paní učitelky Světlany Hlaváčové vydala směr krajský úřad. Tam každoročně probíhá ocenění žáků a studentů za úspěchy v rámci celostátních kol soutěží.

Letos bylo předávání cen a diplomů (za rok 2016/2017) rozděleno do dvou bloků. V prvním byli oceněni studenti za vědomostní, odborné a umělecké soutěže. Mezi nimi byly i Patricie Aruťuňanová za 4. místo v olympiádě ve francouzském jazyce a Sára Sovičková za 2. místo v olympiádě v angličtině – v obou případech v republikových kolech. V druhém bloku přišly na řadu soutěže sportovní. Za Gymnázium Příbram byl oceněn tým atletek ve složení Bára Placatková, Barbora -Eva Eliášová, Veronika Novotná, Eliška Letová, Adriana Hofmanová, Lucie Vlasová a Agáta Kolingerová. Sportovkyně si vybojovaly 3. místo v Corny poháru.

Diplomy předávali například ministr školství Robert Plaga nebo Zdeněk Seidl, radní pro oblast školství a člen Rady Středočeského kraje. Ti zároveň popřáli studentům mnoho dalších úspěchů do příštích let.

Foto: Mgr. Světlana Hlaváčová