Střípky z gymnázia

Rok 2017 končí. Na shledanou v roce 2018

,

Jak se z něčeho, co nebývalo zvykem, stává tradice. Jinými slovy, jednou to zkusíte a pak už musíte vždycky. Tak je to i se slovem na závěr roku. Jednou jsem věděl, že je potřeba poděkovat za mimořádné výkony, a od té doby si ty výkony poděkování zasluhují zas a znova.

Ale ještě než na to dojde, je namístě poděkovat také vám, čtenářům webu GymTV a divákům školního televizního zpravodajství a dalších příspěvků, které školní televize Gymnázia Příbram vytvořila. Na webu jste si mohli v roce 2017 přečíst 276 článků o dění ve škole. Odvysílali jsme tradiční porci školních zpráv a přidali něco z dění ve městě, pokračovali ve spolupráci s Hudebním festivalem Antonína Dvořáka a započali tu s Oblastní nemocnicí Příbram. Mohli jste vidět několik přímých přenosů nebo záznamů, dva z toho v posledním předvánočním týdnu. Pokud se vám aspoň něco z toho líbilo, jsme za to rádi a děkujeme vám.

Chtěl bych za odvedenou práci poděkovat redakci GymTV. A dvojnásob – nebo možná ještě několikanásobně víc – těm, kteří té práce odvedli nejvíc a odvedli ji kvalitně a spolehlivě. Ono týden před Vánoci opouštět školu třikrát během pěti dnů v deset, v jedenáct večer, není úplně běžné. Nebo trávit více než dvanáct hodin na jednom místě a natáčet z celého dne reportáž. A v zimě stačí sotva půlden. Děkuji tedy všem, kteří nabídli svou pomoc nad rámec běžné činnosti v kroužku, udělali si čas a pořizovali rozhovory, točili záběry, psali scénáře hned do druhého dne, stříhali, režírovali, ale také připravovali techniku a zase ji balili, nosili a vozili, kam bylo třeba, a řešili problémy, které se mohou vyskytnout vždy a všude. Nebudu jmenovat, ale dotyční to dobře vědí. Ovšem co je potřeba, a to udělejme na závěr, je poděkování rodičům řady členů redakce. Bez jejich shovívavosti by to nešlo.

Tak zase příští rok. Hodně zdraví a štěstí a speciálně interní přání do redakce: sílu, čas, kreativitu a především spolehlivost.