Střípky z gymnázia

Požár gymnázium už nevyděsí

,

Ve čtvrtek 5. 5. se Příbramí rozezvučela hasičská siréna. Tentokrát ale nešlo o skutečný výjezd, ale o taktické cvičení jednotek hasičů z Příbrami a dobrovolných hasičů z Březových Hor. „Vaši školu jsme si vybrali proto, že je tady poměrně velký počet žáků a studentů, a kdyby k něčemu došlo, tak je třeba, abychom měli zmapované návyky, nástupní plochy a vůbec příjezdové komunikace, aby zásah probíhal tak, jak bychom si představovali a jak bychom chtěli,“ odůvodňuje výběr právě naší školy vedoucí celé akce, pplk. Jiří Heinrich.

V devět hodin proběhla evakuace celé školy. Studenti se nahromadili na školním dvoře a u hlavního vchodu a vyčkávali příjezdu hasičských vozidel. Ta opravdu brzy přijela. V prázdné budově školy vyzkoušeli hasiči svou zásahovou techniku a výzbroj.

Součástí cvičení byl také nouzový únik při požáru za pomoci lanovky, která byla natažena z balkonu školy, nebo evakuačním rukávem ze třetího patra. Dobrovolníky ke sjezdu lanovkou a  rukávem se stali studenti septimy a 3.C. Ti si tento netradiční odchod z budovy náležitě užili. Pro ostatní to současně byla velká podívaná. „Určitě je to adrenalin pro všechny zúčastněné a nás taky teď čeká cesta dolů, tak jsem zvědav, jak to dopadne,“ říká pan zástupce ředitelky Petr Hrubý, který se společně i se zástupcem ředitelky, panem Doležalem, stejně jako studenti, odhodlaně rozhodl podstoupit seskok rukávem.

Závěrem taktického cvičení byl zásah vodou na střechu gymnázia. Pak už se všichni mohli navrátit do svých tříd a pokračovat v běžné výuce.