Střípky z gymnázia

Po stopách Antonína Dvořáka

,

Že hudební výchova není jen o učení se not a zpívaní se mohli studenti, kteří se tomuto předmětu věnují, přesvědčit na exkurzi, při které navštívili Památník Antonína Dvořáka na Vysoké, nedaleko Příbrami. V úterý 11. 12. se do míst, kde slavný skladatel žil a také tvořil svá geniální díla, vypravila třída sexta, která si kromě zámečku prohlédla i vilu Rusalku, kde doslova nasála atmosféru prostředí, ve kterém Dvořák žil.

Dne poté se na Vysokou vypravila třída 2.C a v pátek 14.12. ji navštívili studenti 2.B. Všechny třídy doprovázela paní profesorka Šmolíková.

Obsahem exkurze nebyla jen prohlídka zámečku, ale hlavně výklad o skladatelově životě, tvorbě a jeho vztahu k Vysoké. K vidění byly fotografie z Dvořákova života, jeho osobní věci nebo například klavír z doby, kdy na Vysoké pobýval. Studenti také zhlédli krátký dokument. Dobrý dojem z exkurze jen posílila krása Vysoké pod závějemi sněhu, jak ji sice Dvořák pravděpodobně nikdy neviděl, ale která působila přímo kouzelně a pohádkově, stejně jako Dvořákovy skladby.