Střípky z gymnázia

Návrat do roku 2016 podruhé: Kultura a sport, tematické dny

,

Druhé ohlédnutí za rokem 2016 budeme věnovat akcím, které buď nemají v každoročním plánu své pevné místo a konají se příležitostně, nebo dokonce mimořádně, nebo naopak jsou každoročně vrcholem dění na gymnáziu.

Kultura

Nezastupitelné místo má na gymnáziu jeho školní orchestr GymBand. Právě ten měl v uplynulém roce více než napilno. Představil se totiž na několika akcích, které souvisely s připomínkou 800 let města. GymBand tak vystoupil přímo ve středu červnových oslav, kdy na náměstí T. G. Masaryka uzavíral sobotní slavnostní program a zároveň otevíral přehlídku studentských hudebních formací. V září se pak v krátkém sledu představil hned dvakrát. Zahrál opět na náměstí T. G. Masaryka v rámci prvního dne Příbramské svatohorské šalmaje a o necelý týden později se na totéž místo vrátil, aby tu hostil vzácnou návštěvu – dívčí bigband z australského Sydney. Dost možná nejslavnější vystoupení školního orchestru máme ještě v živé paměti, stejně jako teplé zářijové dny, které na oba koncerty vyšly. GymBand pak sezonu uzavřel 20. prosince svým vánočním koncertem. Pevné místo v kalendáři akcí má tradiční absolventské představení třídy kvarta, která jím završuje jednak čtyři roky studia nižšího gymnázia a jednak i studium dramatické výchovy. Loňská kvarta zaujala zdařilým a vtipným představením V domě u čtyř letor, které se se studenty připravila pedagožka Marcela Hašková. Z dalších kulturních akcí loňského roku jmenujme pravidelné návštěvy divadel v rámci Klubu mladého divadla či unikátní cyklus koncertů klasické hudby v rámci projektu Čtyři kroky do nového světa. Zapomenout nesmíme ani na divadelní představní v angličtině, ať už to, kdy gymnázium hostilo společnost The Bear, či podzimní zdařilou adaptaci románu Oliver Twist v Praze, nebo na zájezd na ruskou klasiku Oblomova.

Sport

Vedle sportovních úspěchů, o nichž bude ještě řeč, jsme také letos měli možnost stát se svědky umění gymnazistů na palubovce při sportovní akademii. Tradičně se předvedli gymnasté a gymnastky, ale také tanečníci, mažoretky, reprezentantky v aerobiku a nechyběla ani tradiční recese. Vážně už ale gymnazisté pojali červnový Memoriál Antonína Stočesa. Venkovní areál gymnázia v nádherném letním počasí viděl kvalitní výkony. Další tradiční pozdně červnovou akci pak hostila školní zahrada, kde francouzštináři rozjeli tradiční pétanquové klání. A z podzimních akcí si ještě dobře pamatujeme florbalový turnaj družstev gymnázia, ktreou z iniciativy školního parlamentu pořádali sami studenti.

Tematické dny

Iniciativa školního parlamentu tradičně stála i za haloweenským dnem, v němž zaujaly nápadité převleky i překvapivé tváře skrývající se za maskami či v kostýmech. Mezi dalšími tematickými dny slavil patrně největší úspěch suit-up den, kdy řada tříd v hojné míře dodržela předepsaný dress code a dorazila ve formálním.

Maturitní akce

Samozřejmě nesmíme opominout ani maturitní plesy, velkolepá představení těch, kteří jsou už dnes absolventy školy a těší se, co brzy předvedou jejich následovníci. Vzpomínáte ještě na zimní pohádku loňské 4.A a 4.B a lednový galavečer oktávy a 4.C? A pamatujete si, jaké počasí panovalo na poslední zvonění?