Střípky z gymnázia

Na slovíčko s generálem

,

Další besedou, která zpestřila distanční výuku, byla beseda s armádním generálem ve výslužbě Petrem Pavlem. Ta proběhla ve čtvrtek 22. dubna přes platformu Zoom. Petr Pavel se podílel na řadě zahraničních misí jako například operace Trvalá svoboda, tři roky také působil jako předseda vojenského výboru NATO – nejvyšší vojenský činitel NATO a druhý nejvyšší činitel celé Severoatlantické aliance.

Petr Pavel s účastníky probral nejenom otázky týkající se zapojení české armády do zahraničních misí v rámci NATO, ale i například současnou politiku Ruska v rámci konfliktu na Ukrajině. Mezi dalšími tématy, která účastníky besedy zajímala, byl například postoj našich spojenců v NATO k nedávným událostem spojeným s novými zjištěními ohledně výbuchu muničního skladu ve Vrběticích. Besedy se měl původně účastnit i Petr Kolář, bývalý velvyslanec v Rusku, ten se ale z besedy omluvil kvůli stávající diplomatické situaci.

Beseda proběhla v rámci projektu Town Halls, který připravuje nezisková organizace U. S. Ambassadors Youth Council, která působí při americkém velvyslanectví a snaží se vzdělávat mladé lidi ve společenských otázkách.