Střípky z gymnázia

Na cestě kolem světa

,

Na cestu kolem světa, ale dost možná spíše na pomyslnou cestu ke zkoušce dospělosti se včera vydaly první dvě maturitní třídy Gymnázia Příbram, oktáva a 4.B. První ze dvou maturitních plesů se nesl právě v duchu tématu cesty kolem světa, a že to byla cesta nadmíru vydařená, o tom není pochyb.

foto: Václav Bešťák (GymTV)

Zaplněný estrádní sál kulturního domu nejprve do správné nálady dostala skupina B.O.S., která celým večerem provázela hudebně, aby pak na pódium vstoupil moderátor večera Jiří Pelnář. Obě třídy si pochopitelně připravily své videoklipy, ve kterých se představili všichni aktéři slavnostního večera, a to včetně třídních učitelů, PaedDr. Hany Kuchyňkové jako pilotky letadla na cestě kolem světa a Mgr. Zdeňka Vondráka coby důsledného profesora, i ředitelky Mgr. Ivy Kadeřábkové za volantem autobusu. Slavnostní předstančení si obě třídy připravily zvlášť, ale obě nápaditá vystoupení spojovalo opět téma plesu. Ředitelka školy Mgr. Iva Kadeřábková pak ve svém vystoupení všechny přítomné jménem vedení školy přivítala, trefně obě třídy charakterizovala a tradiční formulí všem popřála svělou zábavu. Na pódiu vystoupili také zástupci obou tříd se svými projevy.

foto: Václav Bešťák (GymTV)

Během hlavního aktu večera pak budoucí maturanti převzali z rukou svých třídních a jejich zástupců šerpy a květiny a následoval společný přípitek. Po nezbytném zlatém dešti už do děje vstoupili i učitelé, a to při tanečním sólu pro učitele, a posléze i rodiče při svém sólu. A pak už se rozjela volná zábava, která vyvrcholila půlnočními vystoupeními obou tříd.

Oběma třídám a zejména organizátorům plesu z jejich řad patří gratulace k povedenému večeru a určitě také poděkování za jeho přípravu. Plesová sezóna Gymnázia Příbram odstartovala skvěle. 14. února přijde její druhá část, to už ale v podání 4.A a 4.C.