Střípky z gymnázia

I na gymnáziu se soutěžilo o Angličtináře a Němčináře roku

,

Zkušenosti, ale i velmi pěkná umístění získali gymnazisté v mezinárodních soutěžích Best in English a Best in Deutsch. Obě proběhly na sklonku listopadu a jejich celkové výsledky ukázaly, že studenti Gymnázia Příbram se za své jazykové dovednosti rozhodně stydět nemusí.

Soutěže Best in Deutsch se napříč gymnáziem zúčastnilo 29 studentů. Studenti se utkali v mezinárodní účasti s více než 3000 vrstevníků z celé Evropy v 60minutovém on-line testu v dovednostech v německém jazyce – v porozumění čtenému i mluvenému textu v běžných situacích na základě video-poslechu a dále v porozumění a správném doplnění  gramatických a lexikálních struktur textu. Nejlepší z našich němčinářů, Marii Zajíčkové ze 3.B, která se umístila na 62. místě, patří v tak silné konkurenci velká gratulace! Celkově se naše gymnázium umístilo na 45. místě z celkem 221 středních škol z celé Evropy. Všem zúčastněným studentům děkujeme za úspěšnou účast a gratulujeme.

Do soutěže Best in English vyslala škola 27 zástupců. Mezi nimi nejlépe uspěl septimán Jakub Kubík. V rámci České republiky dosáhl na 83. místo mezi více než 8000 soutěžích. V mezinárodním srovnání to pak znamená 286. příčku z více než 17000 účastníků. Potěšitelné jsou i celkové výsledky školy – ta skončila v rámci republiky na 29. příčce z 332 zúčastněných škol, v mezinárodním měřítku pak na 95. místě ze 728. Při srovnání s loňským rokem jde o posun vzhůru jak v rámci nejlepšího individuálního umístění, tak v rámci pozice gymnázia mezi školami v republice.