Střípky z gymnázia

GymTV na návštěvě u kolegů z České televize

,

Odměnou za celoroční práci redaktorů školní televize by se dala nazvat exkurze, která se konala ve středu 11. května. A o jakou exkurzi šlo? Členové školní televize využili pozvání moderátorky a zástupkyně ředitele divize ČT Nová média Pavlíny Kvapilové, která zavítala na besedu na naše gymnázium v březnu, a navštívili sídlo České televize v Praze.Ve středu odpoledne se vydali redaktoři GymTV na Kavčí Hory.

V budově zpravodajství České televize je přivítal konzultant v oblasti nových médií Tomáš Hodboď, se kterým se podívali na nejzajímavější místa v budově. Z virtuálního studia, kde se natáčí spousta známých pořadů, došli do studia, kde se natáčejí speciály k významným událostem, dále do tzv. velína, odkud jsou vysílány hlavní události, nebo do Studia 6, které je známé především z diskusního pořadu Hyde park.Právě na tento pořad probíhaly přípravy, které hosté z GymTV sledovali.

Do samotného pořadu měli možnost ale také přímo vstoupit. Hostu, sochaři Olbramu Zoubkovi, pokládali otázky dva z našich redaktorů – Václav Bešťák a Tomáš Kozel.

Jako redaktory zajímalo studenty hlavně zákulisí pořadu. Nahlédli tedy i do místnosti, odkud přicházejí na hosta Hyde parku dotazy od diváků, tam, kde sídlí všichni ti, kdo se na pořadu podílejí a nejsou před kamerou vidět, i do zpravodajského vozu.

Kromě velmi náročné práce opravdových profesionálů, se kterými měli členové GymTV možnost hovořit, obdivovali také jejich techniku, výbavu a práci s ní. Díky zapojení do živého vysílání si také s sebou odnesli velký zážitek.  O své návštěvě natočili reportáž, která se bude vysílat v nejbližších zprávách GymTV.