Střípky z gymnázia

Gymnázium Příbram chystá den otevřených dveří. Program nabídne dvacítku workshopů

,

Pro veřejnost, absolventy a především pro zájemce o studium a jejich rodiče chystá Gymnázium Příbram den otevřených dveří. Uskuteční se za týden, ve středu 4. prosince a potrvá od 8.00 do 11.00. Součástí programu bude dvacet nejrůznějších workshopů, tvůrčích dílen a prezentací.

Právě jejich prostřednictvím se budou moci budoucí studenti seznámit se školou. Budovou je provedou jejich možní spolužáci a dozvědí se od nich přitom všechny důležité informace třeba ohledně přijímacího řízení. Nahlédnou s nimi také přímo do výuky nebo se podívají, jak a kde mohou strávit volný čas.

Představí se jim také všechny kroužky a projekty, jedním z nich je i školní televize GymTV. „Návštěvníci si sami budou moci vyzkoušet moderování zpráv,“ komentuje její vedoucí PhDr. Josef Fryš.

A tak zatímco ve studiu budou účastníci dne otevřených dveří zkoumat, jak funguje klíčování, v chemické laboratoři navštíví alchymistickou dílnu a ve výtvarném ateliéru si zkusí malbu na hedvábí. Svůj repertoár také představí školní orchestr GymBand a další možnosti volnočasových aktivit školní klub a knihovna.

V 17 hodin pak školu mohou navštívit uchazeči i se svými rodiči – vedení školy tu na společné informativní schůzce představí možnosti studia na gymnáziu.

Den otevřených dveří se na Gymnáziu Příbram uskuteční ještě jednou, a to v sobotu 25. ledna od 8.00 do 12.00.

Informace o dnu otevřených dveří naleznete zde.

foto: archiv GymTV