Střípky z gymnázia

Gymnázium plné běžců

,

Tři, dva, jedna, teď! V sobotu 15. června zazněl na Horní oboře v Příbrami výstřel z pistole a běžci od těch nejmenších až po nejstarší se rozběhli. Mezi nimi také několik studentů a učitelů z Gymnázia Příbram.

První ročník Příbramského půlmaratonu se v konal už před čtyřmi lety. Kategorie byly různé – od jednotlivců až po štafety. Letos vyběhlo celkem 79 štafet po čtyřech běžcích, z toho 9 školních. Právě mezi školními týmy byly dvě skupiny z Gymnázia Příbram.

První tým – Gymploběžky byl učitelský a to ve složení – Pavla Karasová, Lenka Pavelková, Alice Matulová a Aneta Šlemendová. V druhém týmu – Gympl Crew, tentokrát studentském, byli Adam Gross, Jan Limpouch, Hana Kubová a Petr Procházka.

Mezi školními štafetami se Gympl Crew umístila na druhém místě s celkovým časem 1:39:28 a Gymploběžky doběhly sedmé za 1:56:52.

Také v kategorii štafety Elite se zúčastnil tým z gymnázia, jenž nesl název Blue Kiwi – Matěj Placatka, Bára Placatková, Tereza Placatková, Veronika Novotná. Ti ve své kategorii doběhli také druzí. Jejich čas byl 1:19:35.