Střípky z gymnázia

Gymnazistky jsou republikovými mistryněmi v přespoláku

,

Družstvo dívek Gymnázia Příbram získalo v Hradci Králové titul mistryň republiky v přespolním běhu. Stalo se tak v národním kole této soutěže, které proběhlo 17. října. Po vítězství v okresním i krajském kole gymnazistky nenašly přemožitelky ani mezi největší konkurencí.

Dívky navíc své soupeřky předběhly doslova o parník a žádnému z dalších družstev nedaly šanci. Z šesti běžkyň se započítává pořadí prvních čtyř, které tvoří bodový součet. Vítězí tak družstvo s nejnižším součtem. Příbramské gymnazistky dosáhly 19 bodů, druhé Gymnázium Pardubice získalo 70 bodů; do rozdílu, který dělil první a druhé místo, se pak vešla družstva na druhém až šestém místě.

Celý závod ovládla Veronika Novotná, čtvrtá doběhla Bára Placatková, šestá Adéla Steinsová a osmá Daniela Karasová. Ze šestičlenného družstva pak na 24. místě skončila Veronika Petříková a na 47. Anežka Rozálie Petriláková. Celkem běželo 77 účastnic.

Mgr. Petr Vocílka ocenil i výkon Michaely Zlatohlávkové, která družstvu pomohla k vítězství v okresním kole, a připomněl, že dobře si vedli i chlapci, kteří skončili v kraji těsně druzí. Na stejné pozici se v kraji umístilo i družstvo atletek ve středoškolském atletickém poháru a podtrhlo tak úspěšný atletický podzim příbramských gymnazistů.