Střípky z gymnázia

Francouzštináři nominovali do kraje

,

Jako každý únor se na příbramském gymnáziu konalo školní kolo olympiády ve francouzském jazyce. Tentokrát tato soutěž připadla na druhé úterý v měsíci, tedy 14. února. Gymnazisté si poměřili své jazykové znalosti na třech různých úrovních pokročilosti. Ze všeho nejdříve čekalo na všechny účastníky poslechové cvičení, podle jehož výsledků byli z každé kategorie vybráni tři nejúspěšnější. Ti se poté utkali v ústním kole, kde jejich konverzační schopnosti rozhodly o konečném pořadí.

V kategorii A1, jejímiž účastníky byli žáci kvarty, zvítězila Anna Mottlová. Na druhém místě skončila Eliška Kubová a na třetím Magdaléna Kolářová.

V kategorii B1, která je určena pro studenty čtyřletého gymnázia a kvinty, dosáhla nejlepších výsledků Patricie Aruťuňanová ze 3.A. Za ní se umístily Michaela Soukeníková ze 2.C na místě druhém a Marie Vestenická z kvinty na místě třetím.

Kategorii nejpokročilejší, tedy B2, ovládla studentka septimy Karolína Třesohlavá. Druhé místo v této kategorii obsadil David Burda a třetí Michala Vobořilová – oba ze sexty.

Vítězové těchto tří kategorií zamíří v druhé polovině března na krajské kolo do Nymburka – držme jim tedy palce! Studenti Gymnázia Příbram tady z minulých dvou let obhajují druhé a třetí místo.