Střípky z gymnázia

Erasmus+ nahlédl do zákulisí tvorby videovizualizace

,

Vizuální prezentace nejsou vizitkou. Mají být esencí a zrcadlem vašeho byznysu a vaší osobnosti. To je motto firmy CTECH s.r.o. sídlící v Praze Michli. Tato mladá, progresivní firma se zabývá tvorbou fotorealistických vizualizací pro architekty a developery, výrobou 3D modelů, stylizovaných architektonických ilustrací, panoramatických prohlídek, 3D animací staveb a liniových staveb či interiérů a exteriérů nebo tvorbou webových prezentací. Studenti našeho gymnázia navštívili firmu v rámci projektové práce Erasmus+.

Jedním ze dvou témat, která studenti v letošním školním roce zpracovávají, je doprava v Příbrami a okolí. Studenti mimo jiné sledovali rozšíření a modernizaci stávající rychlostní silnice kolem našeho města v úseku od křižovatky Skalka po křižovatku Háje. S laskavým svolením Ředitelství silnic a dálnic mohli studenti ke své projektové práci využít velmi zdařilou videovizualizaci silnice po jejím dokončení a namluvit k ní komentář v angličtině. Právě tato vizualizace pochází z dílny firmy CTECH. Její ředitel Lukáš Kubáček naše studenty pozval na návštěvu firmy a osobně se ujal role průvodce.

Studenti měli možnost sledovat proces tvorby videovizualizace liniové stavby od snímání krajiny kamerou přes zpracování dat v počítači po výsledné vyladění produktu k dokonalosti. Na krátkou diskusi byl pozván mluvčí Ředitelství silnic a dálnic pan Rýdl, který nám přiblížil problematiku stavby a rekonstrukce silniční sítě v ČR. Kromě toho naše skupina nahlédla do „zákulisí“ firmy, jejíž zaměstnanci se těší velmi přátelskému a technicky dokonalému prostředí. Sympatické je ekologické chování firmy, kdy například teplo z počítačů využívají k vytápění budovy a ohřevu vody.

Návštěva firmy CTECH byla inspirativní a užitečnou zkušeností v době dokončování letošních výstupů celoroční práce v projektu Erasmus+.