Střípky z gymnázia

Druháci objevovali kouzlo Máchova jezera

,

V pondělí 17. 6. se třídy 2.C a 4.S společně vydaly na týdenní výlet k Máchovu jezeru. V doprovodu svých třídních učitelů – paní Malátkové, pana Káčerka, paní Vocílkové a pana Pahoreckého zamířily do kempu Preciosa, který se nachází přímo na břehu jezera. Před nimi byla nejen cesta do jedné z nejkrásnějších oblastí České republiky, ale také dny plné dobrodružství, poznávání přírody a společných zážitků.

Tento týden si studenti vyzkoušeli řadu aktivit, které jim přinesly nejen spoustu zábavy, ale také je naučily mnoho nového. Hned první den se všichni vydali na procházku po okolí, během které nachodili spoustu kilometrů. Nechyběla práce s mapou, kde si žáci procvičili své orientační schopnosti, a také štafetový orientační běh, který vyvolal vlnu soutěživosti a nadšení. Středa byla vyhrazena pro celodenní výlet na hrad Bezděz. Tento den začal pěší túrou na vlakovou zastávku. Po příjezdu vlakem do cílové stanice je čekal ještě náročný výšlap na vrchol. Odměnou byl nádherný výhled z hradu. Po návštěvě hradu následovala 11kilometrová cesta zpět do kempu, která prověřila vytrvalost všech účastníků.

Každý den byl nabitý, ať už šlo o večerní táboráky s písněmi a opékáním buřtů, různé sportovní a společenské hry nebo koupání přímo v jezeru. Studenti si užívali společnost svých spolužáků a učitelů mimo školní lavice a vytvářeli si vzpomínky, na které budou ještě dlouho vzpomínat.