Střípky z gymnázia

Dobroběžkyně Lenka

,

To, že se na našem gymnáziu pohybuje hodně zajímavých studentů, je známá věc. Potkáte zde nadějné sportovce, talentované jazykáře, nadané hudebníky, odhodlané chemiky, techniky a biology …a také spoustu inspirativních mladých osobností. Jednu z nich najdeme ve studentce 3.A Lence Bučilové.

Lenka patří mezi 14 žen, které se rozhodly dokázat, že vlastně nic není v životě překážkou. Všechny je spojuje vášeň pro běh a také velká dávka empatie. Prostě proč nespojit lásku k běhání a touhu pomáhat druhým? A od toho tu je celorepublikový projekt Johnson & Johnson Women’s Challenge 2017, který těchto 14 výjimečných žen vybral z velkého množství přihlášek. Každá z žen má svůj osobní cíl a také charitativní organizaci, které touží pomoci. Lenky cílem je uběhnout maraton a jako organizaci si vybrala Lékaře bez hranic. Pro ně chce vybrat 5000 Kč, už teď je na účtu téměř celá částka. Cílem společným je pak pomoci rozběhat české ženy.

Na konci budou dvě vítězky, jedna, které se podaří pro svou organizaci vybrat co nejvíce finančních prostředků, bude zvolena odbornou porotou a druhá bude zvolena veřejností prostřednictvím internetového hlasování.

Když si představím, že bych neměla to štěstí a neměla jako malá možnost lékařů, asi bych nikdy nevyřešila svůj problém s astmatem. A nikdy bych se nepostavila na start pražského maratonu. Tento závod byl mým snem, a teď se stal cílem.
Lenka Bučilová

A tady stačí kliknout a jste na stránce Lenčiny osobní výzvy. Můžete přispět jakoukoli částkou dobré věci, nebo jen načerpat inspiraci z této odvážné mladé ženy.

Pokud chcete vědět více o samotné výzvě, klikněte sem.

Lence moc fandíme, už má za sebou několik zdolaných závodů a mezi nimi třeba půlmaraton. A my jí budeme držet palce i tuto neděli 7. května 2017, kdy se ze Staroměstského náměstí vydá pokořit svůj cíl – maraton. Tento rok se jedná již o 23. ročník a poběží okolo 10 600 běžců z celého světa. Tak, Lenko, hodně štěstí, cíl je na dohled.