Střípky z gymnázia

Doběhli až do republiky

,

Ve čtvrtek 20. října se v Hradci Králové konalo republikové kolo přespolního běhu, který pořádá Asociace školních sportovních klubů. Každý kraj reprezentoval chlapecký a dívčí tým. Ze Středočeského se přes okresní a krajské kolo do republiky probojovalo chlapecké a dívčí družstvo z Gymnázia Příbram.

Chlapci běželi trať dlouhou 4 900 metrů a gymnázium reprezentovali Jan Franěk, Jan Jeníček (septima), Matěj Machuta, Michal Bodický (oktáva), Johan Králík (septima) a Matěj Zákoucký (4.A). Dívky závodily na 3 150 metrů dlouhé trati ve složení Veronika Novotná (1.B), Bára Placatková (1.C), Eliška Ksandrová (1.A), Veronika Hrubá a Eliška Letová (septima).

Oba týmy dosáhly hned několika úspěchů. Dívky skončily celkově na 11. místě. Konkurenci v jednotlivcích ale nenašla Veronika Novotná, která doběhla jako první z devadesáti zúčastněných. Páté místo si zasloužila Bára Placatková.

Chlapecký tým se umístil v první desítce. Nejlepším běžcem byl Jan Franěk, který mezi jednotlivci doběhl jako jedenáctý.