Střípky z gymnázia

Doběhla Lenka?

,

Jak to dopadlo s naší dobroběžkyní Lenkou? Maratonský víkend se konal 6. – 7. května. Sobota byla zasvěcená přípravným a motivačním závodům, jako byl například rodinný minimaraton či procházka s pejsky. Nejdůležitější však bylo to, že si běžci přicházeli vyzvednout svá startovní čísla. Na Lenku připadlo číslo F339. Všichni už se těšili, až v neděli vyběhnou na trať.

Ta chvíle nastala v 9 hodin a start byl na Staroměstském náměstí. Lenka byla připravená už v 8:45 a nervózně čekala na zahájení. Běžce doprovázeli tzv. vodiči, kteří jim pomáhali dosáhnout vysněného času. Lenka se rozhodovala mezi vodičem na čas 4:15 a 4:30. Nakonec se rozhodla pro čas 4:15. V 9 hodin se ozval výstřel a za zvuku Smetanovy Vltavy se všichni rozeběhli. První kilometry byly skvělé, běželo se přes Karlův most a běžci se kochali krásami Prahy. Na 13. kilometru Lenka ustálila tempo a v pohodě běžela až do 33. kilometru, kdy ji chytla křeč do nohy a musela zastavit, čímž ztratila cenné minuty pro svůj vysněný čas. Ale nevzdala se. I když poslední kilometry prý běžela jen silou vůle, byla pro ni cílová rovinka vedoucí Pařížskou ulicí tím nejkrásnějším, co zažila. V cíli ji vítala rodina a kamarádky nadšeně mávaly. V tu chvíli věděla, že to dokázala. Doběhla s časem 4:35:21 a umístila se na 4 557. místě z celkového počtu 10 600 běžců. Třešinkou na dortu byl fakt, že v den pokoření maratonské tratě se podařilo pokořit i hranici 5000 Kč pro Lékaře bez hranic.

Pokud byste chtěli ještě přispět na dobrou věc, klikněte sem.

Na Lenku jsme moc pyšní a jen více takových mladých lidí, kteří jsou motivací i pro nás ostatní. Gratulujeme!!