Střípky z gymnázia

Den divadla: Z pohádky do pohádky a zase zpátky

,

Z pohádky do pohádky, to bylo tématem 15. ročníku Dne divadla. Ten je původní tradicí svatohorského gymnázia, dnes pracoviště Balbínova. Letos se konal 27. června, opět pod vedením Mgr. Romana Káčerka. 

Každý rok si studenti vylosují žánry a témata divadelních představení a podle nich secvičí divadlo. Tentokrát byly k vidění třeba opereta, muzikál, balet, pohybové divadlo či pantomima. To vše s nádechem pohádek.  Za každou touto kouzelnou scénkou stála spousta práce. Žáci museli sami zpracovat scénář, sestříhat hudbu, připravit osvětlení, vyrobit kulisy a hlavně autentické kostýmy. S tím vším  gymnazisté vystoupili na jevišti velké scény Divadla Antonína Dvořáka. 

První na podium zavítala 3.D se svým sladkým představením a příběhem o šíleném milovníkovi sladkostí a hlavně čokolády. Nešlo o nikoho jiného než Willyho Wonku a jeho kouzelnou továrnu na čokoládu. Další na scénu přitančila spanilá Sněhurka a jejích sedm pomocníčků trpaslíčků ze 4.S. Společně přemohli zlou macechu a už vědí, že brát si od cizích se nevyplácí. Pak se diváci společně s 1.C přesunuli do pohádky Ať žijí duchové – odmítli sbírat žampiony a společně s trpaslíky, Leontýnkou a Jendou opravili hrad Brtník. Trochu moderněji pojala pohádkové téma třída 2.C. Na scéně se objevili ve dne krásná a v noci šeredná princezna Fiona se svým nastávajícím zlobrem Shrekem a příšerně otravným oslíkem. Klasika nikdy neurazí, a tak ztracený střevíček donesl princ Popelce do 3.S v pantomimicky a tanečně pojaté stejnojmenné pohádce. Kdo v říší divů 5.S nemluvil rýmy, brzo došly mu šprýmy. Naštěstí tomu tak u Alenky, šíleného kloboučníka a srdcové královny v říši divů nebylo.

Zásluhu mají všichni, kteří si na těchto představeních dali záležet, ať už herci s menšími nebo většími rolemi. Kromě pohádkových postav byli na jevišti také moderátoři – Jan Traxler, Veronika Škubalová a Barbora Kubalová. Ti vtipnými scénami a s kuráží procestovali všemi pohádkami. Vystoupilo i hudební trio Fluctus. 

Zlatým hřebem večera byla volba vítězného představení diváky. Vítězem se stala třída 5.S.

Všechno pěkné musí někdy skončit a tak letošním ročníkem skončila i pohádková cesta Dne divadla. Gymnazisté i diváci si z těchto divadelních chvil odnáší spoustu zážitků a vzpomínek. 

foto: muj_fotokoutek