Střípky z gymnázia

Čtenářský průzkum – doplnění a srovnání

,

Březen, měsíc knihy. Tohle spojení funguje už přes šedesát let a v různých obdobích mělo různé významy. Dnes, v době moderních technologií, se nabízí otázka, zda čtení má stále své místo mezi volnočasovými aktivitami.

Jaké jsou nejoblíbenější knihy gymnazistů, podle čeho knížky vybírají, baví je vůbec čtení? To všechno nás zajímalo v online čtenářském průzkumu, kterého se zúčastnilo celkem 254 studentů. V březnových zprávách GymTV najdete příspěvek věnovaný výsledkům tohoto průzkumu. Tento článek přináší více podrobností a další zajímavá srovnání.

Sloupcové grafy vyjadřují poměrné zastoupení jednotlivých položek (uvedeny jsou počty příslušných odpovědí). U nejoblíbenějších autorů a titulů jsou uvedeny položky, které se objevily více než dvakrát v případě autorů, respektive pětkrát v případě nejoblíbenějších knih, a jsou graficky znázorněny poměrným způsobem. Pro zajímavost, J. K. Rowlingová získala 33 hlasů a J. R. R. Tolkien na druhém místě 17; Harry Potter pak získal 35 hlasů, Pán prstenů a Malý princ shodně po 10.