Střípky z gymnázia

Angličtináři znají školní vítěze

,

Vyrovnané výkony na vynikající úrovni. Takové bylo školní kolo konverzační soutěže v angličtině. To vyučující tohoto předmětu zorganizovali ve třech kategoriích tradičně v druhém lednovém týdnu.

Zástupci dvou kategorií na nižším gymnáziu skládali nejprve písemný test, studenti z vyššího gymnázia si písemný test odbyli v online prostředí a ty nejlepší z více než šedesátky účastníků ve všech kategoriích pak čekala ústní část.

Ta rozhodla o tom, že v kategorii prima, sekunda zvítězil Daniel Šmatlák (sekunda) před Petrem Hegedüsem (prima) a Antonií Šmatlákovou (sekunda). V kategorii tercie, kvarta se první umístila Adéla Jeníková (tercie) před Nelou Demlovou a Lenkou Albrechtovou (obě kvarta) a mezi vyššími gymnazisty nakonec těsně vyhrál Jakub Kubík (septima), následován Veronikou Fedasovou (3.B) a Sárou Sovičkovou (kvinta).

Všichni vítězové postupují do okresního kola. Tam se ukáže zda dokážou navázat na loňský úspěch, kdy se dva zástupci Gymnázia Příbram probojovali až do republikového kola.